Kalendarz wydarzeńAktualności

ROZSTRZYGNIĘCIE POD BIAŁO - CZERWONĄ

  • 13-10-2020

ROZSTRZYGNIĘCIE AKCJI "POD BIAŁO-CZERWONĄ

Bardzo serdecznie dziękujemy za każdy głos oddany w akcji „Pod biało-czerwoną”. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców polskich gmin udało się zebrać 417 932 głosów poparcia!

Poniżej publikujemy oficjalną listę gmin, które zakwalifikowały się do finałowego etapu projektu „Pod biało-czerwoną” związanego z zakupem i montażem masztu z biało-czerwona flagą.

Jednocześnie zaznaczamy, że w związku z sytuacją epidemiczną priorytetem działań Rządu RP jest obecnie walka z koronawirusem i skutkami epidemii COVID-19. W związku z tym termin realizacji kolejnego etapu projektu – zakupu i montażu masztów z flagami w poszczególnych gminach, które spełniły warunki projektu zostaje przesunięty na termin późniejszy w 2021 roku. 

Mamy nadzieję, że przeprowadzenie Narodowego Programu Szczepień umożliwi realizację tego finałowego etapu projektu „Pod biało-czerwoną” w możliwie najszybszym terminie, dzięki czemu będziemy mogli się wspólnie spotkać pod biało-czerwoną flagą już niedługo.

Każda z gmin, która spełniła warunki projektu otrzyma pełną informację co do szczegółów realizacji projektu za pośrednictwem urzędów wojewódzkich.

INFORMUJEMY ŻE GMINA BOJADŁA PRZESZŁA DO FINAŁOWEGO ETAPU
 
w załączeniu pełna lista zakwalifikowanych gmin

Wójt Gminy Bojadła zaprasza do wzięcia udzialu w głosowaniu nad nowym projektem rządowym.
 
Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.  
 
Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią (szczegóły w regulaminie) liczbę głosów poparcia online za pomocą niniejszego serwisu. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy. 
 
Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować w zbiórkę, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją